יצרת קשר

לתיאום ייעוץ 04-8257310
info@rtmcmed.co.il

מרכז גסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד

מרכז גסטרואנטרולוגיה ומחלות כבד

1. גידולים ממאירים במערכת העיכול הינם קבוצת מחלות המורכבת מלמעלה מ- 200 סוגים שונים.

ההבדל בין סוגי מחלות הסרטן תלוי בסוג האיבר בו מתפתח הגידול, סוג התאים מהם מתפתח הגידול ותהליכים מיקרוביולוגים שונים.
גידולים סרטניים - מערכת העיכול:
- סרטן הושט,
- גידולים בצינור המרה,
- סרטן ראשוני בכבד ולבלב
- גידולים במעי הגס והחלחולת
- גידולים בקיבה,
- גידולים בפי הטבעת
- גידולים ברקמת החיבור של מערכת העיכול:

בכל מקרה הטיפול הינו רב-תחומי וכלל : מנתח המתמחה בקיבה ובסרטן של מערכת העיכול, אונקולוג רפואי ואונקולוג מומחה לקרינה, גאסטרואנטרולוג, רדיולוג ומומחה לפתולוגיה. בהתייעצות משותפת ממליצים מומחים של הקבוצה על הטיפול הטוב ביותר בכל מקרה .

2. מחלות כבד מספר רב של מחלות הכולל הפרעה בתפקוד הכבד והפרעה בתפקוד דרכי המרה. ביטוי מחלות הכבד מתבסס על הבעיה הראשונית, וגורם בדרך כלל להפרעה בכל התפקידים הרבים של הכבד האחראים על התפקוד הפיזיולוגי של הגוף.
מחלות כבד יכולות להיות מחלות נרכשות, כמו לאחר חשיפה לנגיפים או רעלים שונים או להיות מחלות מולדות. הביטוי הסופני של מחלות הכבד הוא בדרך כלל שחמת, שמבטאת פגיעה קשה מאוד בכבד ובתפקודו, ומובילה לסיבוכים רבים.
הגורמים העיקריים למחלות כבד מתחלקים לפגיעה בכבד עצמו, פגיעה בדרכי המרה, מחלות נגיפיות, מחלות אוטואימוניות וסרטן – גידול ראשוני או גרורות של מחלה ממקור אחר.
- שתיית אלכוהול
- דלקת כבד -הפטיטיס נגיפית – נגיפי ההפטיטיס גורמים לפגיעה קשה מאוד בכבד שיכולה להיות חריפה וכרונית, ובמצבים מסוימים אף להוביל למחלה סוערת ביותר הגורמת לאי ספיקת כבד.
- פגיעה בדרכי המרה
- פגיעה באספקת הדם לכבד
- מחלות אגירה
- מחלות ממאירות – סרטן הכבד (אשר נקרא גם הפטומה) מחלה שכיחה אשר גורמת להפרעה בתפקודי הכבד. קיים קשר בין סרטן הכבד לבין נשאיות של נגיף ההפטיטיס, ולכן חשוב מאוד לאבחן ולטפל בהפטיטיס בזמן. אבחנת סרטן הכבד מתבססת בעיקר על הדמיה וביופסיה, והטיפול הוא בדרך כלל כירורגי או טיפולים ברדיולוגיה פולשנית